En büyük yeniliklerin ve patentlerin öncülerinden olan Apple, müzik endüstrisinde iPod ile devrim yaratmıştı. Ardından iPhone modelleri ile ceplerimize bir bilgisayar koydu. Şimdi ise yeni pizza kutuları ile midemize hitap edecek.

Yapılan bir araştırma sonucuna göre mevcut iPhone kullanıcıları, iPhone modellerine büyük bir...
Pizza kutusu patenti
Apple pizza kutularının patentini aslında 2010 yılında almıştı. Ancak geliştirme çalışmaları sonucunda dairesel kutular, yakın zamanda pizza çalışanları ile buluşacak gibi görünüyor. Tasarımın özelliklerinden bahsedecek olursak;

17-05/19/apple-pizza-kutusu-shiftdelete.jpg

Kutu, menteşeli bir bağlantı yoluyla taban bölümüne bağlanan bir kapak kısmı içeriyor. Böylece kutunun tamamı tek bir parça malzemeden imal ediliyor. İç içe geçmiş bir konfigürasyon, taban ve kapak kısımlarının ikinci bir kutu görevi görmesini sağlıyor.

Kabın altında bulunan delikler, buharın kaçmasına izin veriyor. Buharın delikten kaçması sağlanarak pizza ile taban arasında sıkışıp kalması önleniyor ve pizzanın kıvamının normal kalması sağlanıyor.

Pizzalar yuvarlak şekilde olmalarına rağmen, çoğu pizza kutusu kare yapıdadır. Apple’ın patentli kutularının, yerden önemli bir tasarruf sağlamasının yanı sıra pizzanın yoğun buhar ile hamurlaşmasını önleyeceği belirtiliyor.