Kullanıcıların sağlık özellikleri konusunda Apple cihazlarından beklentileri her geçen gün artarken, şirkette işler pek yolunda gitmiyor. CNBC’nin raporuna göre çok sayıda çalışan Apple sağlık hizmetleri birimi ile yollarını ayırdı.

Apple akıllı saat pazarında liderliği koruyor!Akıllı bileklik kısmında ciddi adımlar atan Çin'li markalar, akıllı saat kısmında ise hala biraz geride sayılabilir. 2018 akıllı saat pazar raporu yayınlandı, Apple akıllı saat pazarında liderliğini halen koruyor.

Apple sağlık birimi fikir ayrılıkları ile mücadele ediyor

Bazı çalışanların iyi işlere imza atmaya devam ettiği, bazı çalışanların ise kendini boğulmuş ve kapalı hissettikleri belirtiliyor. Çalışanlar, Apple’ın sağlık sisteminin tibbi cihazlar ile yapılan tespitlerde ve kronik hastalıkların tedavisinde yaşanan zorlukların bazılarının üstesinden gelmesi gerektiğine inanıyor.

Apple’ın ise bunun yerine sağlıklı insanlara odaklanıyor. Kalp krizi ölümcül tehlikeleri önceden tespit ederek önleyen çözümler geliştirmeyi tercih ediyor.

Teknoloji devi bu sayede aldığı riski minimum seviyeye indiriyor. Grup içerisinde yaşanan tüm sorunlara rağmen, sağlık hizmetleri biriminin şirket için “stratejik önceliğe sahip” olduğu konusunda herkes hemfikir kalmaya devam ediyor.

Apple’ın sağlık özellikleri temel olarak Apple Watch ile kullanıcılara sunuluyor. Kalp atış hız sensörü çok sayıda can kurtardı ve Series 4 modelinde anormal kalp atışlarını tespit eden bir EKG sensörü eklendi. Apple’ın ardından Samsung Galaxy Watch Active 2 ile kullanıcılara EKG’yi sundu. Ancak, yasal prosedürler ve sağlık kurumlarından alınması gereken izinler nedeniyle her ülkede aktif değil.