Qualcomm Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Kurumsal Birimi Yöneticisi Alex Katouzian, konuyla ilgili “Son yıllarda gelişen Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı PC portföyünü kurmamızın ardından tüketicilere Windows 10'un üretkenlik ve eğlence özellikleriyle bir araya gelen gerçek mobiliteyi sunmasına yardımcı olmak için Samsung'la çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kategoriyi daha da genişletmek için Samsung gibi mobil liderler ile birlikte yaptığımız işler, yeni nesil Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı PC'lerin tüketicilere ulaştırma hedefimiz açısından büyük önem taşıyor.” dedi.

Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu, akıllı telefonların beğenilen birçok özelliğini PC'lerde de destekleyecek ve kullanıcıların bildirimlerini alabilmesi ve verilerinin hareket halindeyken neredeyse her zaman eşzamanlanması için LTE veya Wi-Fi'ye bağlı kalmasını sağlayacak şekilde tasarlandı. Düşük güç tüketimine sahip mimarisi sistem boyunca performansta yüzde 30 artış ve yapay zekada bir önceki nesle göre üç kata kadar performans artışının yanı sıra normal kullanım koşullarında saniyede 1.2 gigabit LTE bağlanırlık hızını ve 25 saate kadar devamlı kullanım veya bir günden fazla batarya ömrü sağlaması için üretildi.

Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Stratejik Pazarlama Ofisi, Mobil İletişim İşleri Direktörü Kyungsik Choi de “Samsung'da tüketicilerimizin benzersiz ihtiyaçlarını anlıyor ve hareket halindeki yaşam tarzlarını destekleyecek yeni inovasyonları yaratmayı hedefliyoruz. Qualcomm Technologies ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı ve şirketin Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu, tüketicilerimize her zaman açık, her zaman bağlı mobil bilişim deneyimleri sunmamızı sağlayacak” dedi.

10nm öncü küme verimliliğine sahip Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu, şu anda kullanılan 14 nm çözümleriyle kıyaslandığında mobil tüketicilere pürüzsüz, daha portatif ve fansız bir tasarım imkanı sunuyor. Ek olarak Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu'nun yeni ve geliştirilmiş özellikleri cihaz içinde yapay zekayı desteklerken kullanıcılar kamera, ses ve batarya ömründe iyileştirmeler de bekliyor. Bunun yanı sıra gelişmiş grafik ve yüksek kaliteli video da kullanıcıların görüntülerken veya yakalarken eğlencelerini en üst seviyeye çıkaracak şekilde tasarlandı. Tüm bunları Windows 10 deneyimi ile birlikte üretkenlik, eğlence ve güvenlik için kullanılan Cortana ile birlikte sunuyor. Kullanıcılar artık Her Zaman Açık, Her Zaman PC'lerinde sorunsuzca üretebiliyor, birlikte çalışabiliyor, bağlanıyor ve paylaşıyor.