Google'ın yeni cep telefonu modeli Pixel 4 ile ilgili detaylar belli olmaya devam ediyor. 

Google Pixel 4 yüz tanıma sistemi ile geliyor

iPhone X modellerinde ve bazı üst düzey Android cep telefonlarında görmeye alıştığımız gelişmiş yüz tarama teknolojisi Google Pixel 4'te de bulunacak. Bizzakt Google'ın paylaştığı bir video ile duyurulan yeni özellik telefonun açılışını güvenlikli bir şekilde sağlayacağı gibi aynı zamanda el hareketleri ile (gesture) telefonun kullanımına da imkan tanıyacak. Cep telefonunu el hareketi ile kullanmak ne kadar gerekli ayrı konu ama Google Pixel 4'te bu özellik bulunacak.

Yine bugüne kadar ortaya çıkan bilgilere göre telefonda ön yüzde bir çentik bulunmayacak. Ancak üst taraftaki özel algılayıcılar yüzünden telefonun kalın sayılabilecek bir üst çerçevesi bulunuacak.

Ön yüzünde bol miktarda algılayıcı, özel kamera, kızıl ötesi sensör ve hatta nokta projeksiyon modülü bulunacak olan Google Pixel 4'ün önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor.

Snapdragon 855 işlemci ile gelmesi beklenen Google Pixel 4'ün 6 GB RAM, 128 GB depolama, üçlü ana kamera modülü (ana kamera + telefoto + ToF kamerası) gibi özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.