Son dönemde yazılımlardan çok donanıma yönelmeyi seçen Google, bu süreçte Pixel akıllı telefon ve tablet, Google Home adındaki ev otomasyon ürünü, Chromecast ve ChromeBook bilgisayarlarını tanıttı. Google, şimdi de kablosuz kulaklığını tanıtmaya hazırlanıyor.

Google I/O 2017 etkinliğinde detaylarının gün yüzüne çıkması beklenen kablosuz kulaklık bugün görselleri ile sızdı. Bildiğiniz gibi Apple'ın AirPods'u gibi tüm Apple cihazları arasında tek bir dokunuş ile senkronize olabiliyordu. Google'ın kablosuz kulaklığı da buna benzer bir yapıda çalışacak.

GID5B kod adlı kablosuz kulaklıkta, Pixel telefonların tasarımından esinlenmiş. Metalik renk seçeneği ile gelen kulaklığın her iki tarafında da Google'ın logosu yer alıyor. 600 mAh bataryaya sahip olan kulaklığın aptX gibi yeni kablosuz teknolojileri ile donatılması bekleniyor. Kulaklıkta ayrca aktif gürültü engelleme özelliği de bulunacak.

Her kablosuz kulaklıkta olduğu gibi Google'ın kablosuz kulaklığında da pil bitince kullanmak için 3.5mm'lik standart bir giriş olacak. Bu giriş ile kablolu olarak da müzik dinlenebilecek. Şarj bağlantı noktasında ise USB Type-C yerine microUSB'nin tercih edilmiş olması biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Ancak sızan görsellerin nihai görsel olmadığını final tasarımda Type-C'ye yer verilebileceğini belirtelim.