Bildiğiniz gibi Instagram bir akıllı telefon uygulaması olsa da Web versiyonu da birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu kapsamda test edilen özelliklerden ilki web tarafındaki direkt mesajlar için geliyor.

Instagram direkt mesajlar özelliğini web için kullanıma açmayı test ediyorken diğer tarafta mobil için bir özellik karşımıza çıkıyor. Bu özellik eğer gelirse, gönderilen direkt mesajların medyalarının gruplanması sağlanacak ve gönderdiğiniz eski mesajlara rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Bu ne demek oluyor? Paylaşılan ekran görüntülerine göre normalde gönderilen direkt mesajlarda eski mesajları arama özelliği bulunmuyordu. Eğer eski gönderdiğimiz bir mesaja ulaşmak istiyorsak yukarıya tek tek çıkmamız gerekiyordu. Ancak söz konusu özellik ile gönderilen videolar ve medyalar ayrı bir klasörde gruplanacak. Bu şekilde gönderdiğimiz mesajlar elimizin altında olacak.

Bu iki özellik de şu an için test aşamasında olsa bile kullanıcıların büyük bir bölümü bu iki özelliğin gelmesini bir süredir bekliyor. Zira uygulamaların test süreçleri hakkında bilgilenmemizi sağlayan tersine mühendis Jane Manchun Wong, Twitter hesabından saydığımız bu özelliklerin test süreçlerini paylaştı.