Teknoloji devi Intel akıllı gözlük satışı için çalışmalara başladı. İddialara göre şirketin adının Vaunt olacağı, akıllı gözlüklerin ise şirket içerisinde Superlite olarak anıldığı belirtiliyor. Bu giyilebilir teknoloji ürününün üreticisi ise Tayvan merkezli Quanta Computer olacak. Bluetooth üzerinden telefonla eşlenecek olan ürün, gözlüğü takan kişinin görüş alanı içerisinde bilgi göstermek için lazer projektör kullanacak.

Yeni şirkette Intel tarafından 2015 yılında satın alınan ve geçtiğimiz yıl kapatılan artırılmış gerçeklik odaklı giyilebilir ürün geliştiricisi Recon Instrumentsşirketinden çalışanlar da olduğu söyleniyor. Öte yandan bu durumda şirketin artırılmış gerçeklik adımından uzaklaşacağı düşünülüyor. Çünkü şirket, endüstriyel artırılmış gerçeklik başlığı şirketi Daqri ile çalıştı ve Project Alloyolarak bilinen sanal gerçeklik benzeri birleştirilmiş gerçeklik başlık tasarımını hayata geçirmeye çalıştı. Bu projenin geçtiğimiz yıl hurdaya çıktığını belirtelim.

Şu an için bilinenler az olsa da ürünlerin potansiyeli heyecan verici. Bakalım şirketin akıllı gözlük hamlesi başarıya ulaşacak mı?