Yeni güncelleme ile iPhone şebeke sorunları ile gündeme geldi!

Güncelleme ile en son iOS yapısı, Face Time için kullanılan kamerayı ters çevirme ve yine tek bir dokunuşla sohbet etme gibi basit ama işlevsel özellikleribünyesine katmıştı. Şimdi ise bazı bölgelerdeki iPhone kullanıcılarının, güncellemenin ardından hem şebeke hem de mobil veri bağlantılarında sorun yaşadığı ortaya çıktı.

Güncellenen bazı cihazlarda mobil veriye ulaşılamıyor ve Wi-Fi olmadan internete bağlantı sağlanamıyor. Bazıları tamamen şebekeye bağlanamıyor ve cihazı herhangi bir şekilde aktif kullanamıyor. Son olarak bir kesim ise bazı uygulamalarda mobil verisini kullanabilirken bazı uygulamalarda mobil veri aktif görünmesine rağmen işlem yapamıyor.

Kullanıcılara göre, genellikle Google uygulamalarında  herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Çözüm konusunda ise, taşıyıcı ayarlarını güncelleyerek ve yeniden başlatmayı başararak sorunu çözemediklerini belirten kullanıcılar yeni güncelleme için acele edilmesini istiyor. Asıl sıkıntılı durum ise Apple zaten bu problemi biliyordu çünkü iOS 12.1.1 beta test cihazları tarafından rapor edilmişti ve birçok şebeke testini geçememişti!

iPhone’unuzu henüz iOS 12.1.1 sürümüne güncellemediyseniz, Apple’ın bir düzeltme göndermesini beklemenizi tavsiye ederiz. Ülkemizde çok görünmeyen bir sorun olsa da her ihtimale karşın biraz beklemekte fayda var.(Shiftdelete)