3 günlük iPhone 7 patladı!
Lee Hayes patlama olayından sadece üç gün önce iPhone 7 satın almıştır. Kendisinin olay sonrası ifadesine göre, patlamadan hemen önce cihaz mutfakta çalıyormuş. Kendisi aramayı cevaplandırmak için hamle yaptığında olanlar olmuş ve iPhone 7 alevler alarak patlamış.
Lee Hayes patlama anını şöyle anlatıyor:
"Telefonun mutfakta çaldığını duydum. Aramayı cevaplamak için ekrana dokunduğumda telefon havaya uçtu. Hayli gürültülü bir patlamaydı ve telefonun camları şarapnele dönüştü."
Talihsiz adamın parmaklarına saplanan cam parçalarını temizlemek bile hayli uzun sürmüş. Lee Hayes'in en çok üzüldüğü ve noktaysa telefon değil, eğer orada olmasaydı yaşanabilecek şeyler olmuş. Kız arkadaşının 2 yaşındaki çocuğu da o sırada mutfaktaymış ve eğer merak edip telefona dokunsaymış çok daha acı verici bir olay yaşanabilirmiş.
Elbette bu hikaye insanın canını sıksa da aktarılmayan detaylar da olduğunu düşünmek gerekiyor. Mutfakta duran telefon hangi konumdaydı, ısı ne durumdaydı gibi sorular henüz cevaplanmadı. Bu cihazların batarya taşıyan elektronik araçlar olduğunu unutmamak ve buna uygun bir şekilde kullanmak gerekiyor.

17-05/10/iphone-7-patlama-sdn.jpg