Sony seriyi PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro olmak üzere iki yeni seçenek ile güçlendirirken, ikinci çeyrek raporlarının açıklanması ile bir başarıya imza atıldığı gözler önüne serildi. Zira, satış rakamları 100 milyonu geride bıraktı.

PlayStation 4 satışları 100 milyonu geride bıraktı!

30 Haziran tarihinde sona eren ikinci çeyrekte 3.2 milyon adet PlayStation 4 satışı gerçekleştirildiği belirtildi. Bir önceki çeyrekte toplam satış rakamı 96.8 milyon seviyesindeydi. Böylece 100 milyon barajı geride bırakılmış oldu.

Son dönemde PlayStation 4 satışları yavaşlamış olsa da, 100 milyona ulaşma konusunda önemli bir başarı elde etti. Zira, PlayStation 2 ve Nintendo’nun popüler Wii konsolundan çok daha hızlı bir şekilde 100 milyona ulaştı.

Sony’nin konsolunun bu dönüm noktasında ulaşması 5 yıl 7 ay sürdü. 50 milyon satışı geride bıraktıktan sonra 100 milyona ulaşmak ise 3 yıl gibi bir süre aldı. Tüm bunların yanı sıra dijital indirmelerin payının yüzde 50’yi geçtiği belirtildi.

Yani dijital indirmeler, kutulu oyunları geride bıraktı. Şirketin yeni konsolu PlayStation 5’in 2020 yılının sonbaharında piyasaya sürülmesi planlanıyor. 8K grafik ve 3D ses desteğinin yanı sıra SSD depolama ile gelmesi beklenilen konsolun, PlayStation 4 oyunlarına geriye uyumluluk sunacağına dair Sony söz verdi.