Gelişmiş ve fonksiyonel çözümler sunan Telegram’da eksik olan tek özellik olan video görüşmesi, iOS beta sürümüyle beraber kullanıma sunuldu. Telegram beta sürümü için önemli güncelleme, WhatsApp ile rekabeti kızıştıracak güçte.

Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından piyasaya sürülen Telegram, 6 yıldır hizmet veren mesajlaşma servisi olarak hizmet veriyor. WhatsApp rakibi olarak ilk sıraya yerleşen uygulama, her yeni güncellemeyle aradaki farkı kapatıyor.

Yeni yayınlanan Telegram iOS beta sürümünde getirilen yeni özellik ile beraber uygulamada eksik olan tek özellik olarak dikkat çeken video görüşme özelliği beta kullanıcıları için erişime açıldı.

Beta sürümünde video görüşme özelliğini etkinleştirmek için, ayarlara gitmeniz ve en alttaki “Deneysel Özellik” anahtarını açtıktan sonra; profil menüsünde “Video Araması” seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bu fonksiyonun kullanılabilmesi için karşı tarafta da aktif olması gerektiğini unutmayın. Yayınlanan özelliğin bir sonraki iOS ve Android sürümünde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.