Son zamanlarda akıllı telefon sektöründe oldukça yaygınlaşan yapay zeka özellikleriyle öne çıkan Snapdragon 670, özellikle orta segment telefonlarda yapay zeka kullanımını arttırmayı hedefliyor. Böylece birçok telefon kullanıcısı, üst seviye bir telefona ihtiyaç duymadan da yapay zeka özelliklerine ulaşabilecek. Bu sayede yapay zeka uygulamalarının da gitgide artış göstereceği düşünülüyor.

Snapdragon 670 özellikleri

Snapdragon 670, akıllı telefonlarda ortalama performans bekleyen kullanıcılar için de oldukça yeterli olacak. Bu yonga setinde yer alan Kyro 360 işlemcisi, her biri 2.0 GHz hızında çalışan iki çekirdek ve bunun yanında 6 adet verimlilik çekirdeği barındırıyor. Bu yeni yonga setinin, serisindeki bir önceki yonga seti olan Snapdragon 660 işlemcisine göre yüzde 15 oranında daha performanslıolduğu da söyleniyor.

Qualcomm’un yeni yonga seti, kamera deneyimi konusunda da oldukça iddialı gözüküyor. Snapdragon 670 yonga setinin içerisinde genelde üst seviye cihazlarda gördüğümüz Qualcomm Hexagon 685 dijital sinyal işlemcisi yer alıyor. Bu işlemcinin yanı bir de yapay zeka özellikleri eklendiğinde kullanıcılar, daha kaliteli ve daha zahmetsiz fotoğraflar elde edebilecekler.

Ayrıca bu yonga setinin, X12 LTE modem ile birlikte kalabalık alanlarda ve kırsal bölgelerde daha da güçlü sinyaller çekebileceği söyleniyor.

Snapdragon 670’i kullanan ilk cihazların ne zaman satışa sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Fakat ortaya çıkan bilgiler, bu cihazları 2018 yılı içerisinde göreceğimizi belirtiyor.