Dünyanın önde gelen Tüketici Elektroniği Fuarı CES bu yıl dijital ortamda gerçekleşti. 2021’e damgasını vuracak teknolojik buluşlarının tanıtıldığı fuarda katılımcılar insanların hayatına renk ve kolaylık getirecek cihazlarla tanıştı. Pek çok ilginç ürünün sergilendiği fuarın dikkat çeken son teknolojilerinden biri de akıllı bileklikler oldu.

10 farklı profesyonel spor modunun yanında yeni ve popüler spor dallarıyla ilgili egzersizleri de takip edebilen HONOR Band 6, egzersizi otomatik olarak tespit edip, detaylı takip modunu da aktifleştirebiliyor. Spor takibinde koşu mesafesi, süre, tempo, yakılan kalori gibi değerleri bildiren akıllı bileklik, 50 metreye kadar suya dayanıklılığı sayesinde yüzerken de kullanılabiliyor. Hatta yüzme sırasında kulaç frekansınız ve yüzme mesafenizi de ölçüyor.

14 güne kadar pil ömrüne sahip olan akıllı bileklik, yoğun kullanımda bile 10 günlük pil süresi sağlıyor. Manyetik şarj ünitesine kolayca yerleştirilebilen bileklik, hızlı şarj özelliği de barındırıyor. Bu sayede bilekliğinizi sadece 5 dakika şarj ederek, 2 gün boyunca kullanabiliyorsunuz. Bluetooth üzerinden telefon aramalarını ve bildirimleri anında gösterirken, akıllı telefonunuzun kamera deklanşörü olarak da görev alabiliyor. Meteor Siyahı, Martı Grisi ve Mercan Pudrası gibi renk seçeneklerine sahip olan HONOR Band 6, akıllı bileklik standartlarını yeniden belirlemeye hazırlanıyor.

CES kapsamında tanıtılan ürünler arasında en iyileri ödüllendiren Newsweek, Android Authority ve Tech Radar gibi yayınlardan tam puan alan HONOR Band 6, Android Authority tarafından “CES 2021’in En İyileri” ödülüne layık görülürken “CES 2021’in En İyi Giyilebilir Teknolojileri” arasına girmeyi başardı.

MagicBook Pro 2021
CES 2021’de tanıtılan ürünlerden biri de, hafif ama güçlü taşınabilir dizüstü bilgisayarı MagicBook Pro 2021 oldu. Gücünü Intel Core i5-10210U işlemciden alan bilgisayar, NVIDIA GeForce MX350 özelliğiyle de grafik gücünü ortaya koyuyor. 16.1 inç’lik Full HD ekrana sahip olan dizüstü bilgisayar, bu panelde yüzde 100 sRGB kapsamı sunuyor.  16 GB’lık DDR4 belleğe ve 512GB’lık NVMe SSD depolamaya sahip olan bilgisayar, gizli pop-up web kamerası ve birden fazla giriş-çıkış yuvasıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor. 56Wh’lık batarya barındıran HONOR MagicBook Pro 2021, tek şarjda 11 saate kadar çalışma imkânı tanıyor.