Eylül ayı yaklaştıkça Apple‘ın merakla beklenen iPhone 13 serisiyle ilgili sızıntılar oluyor. Bir yandan telefonun tasarımı ve performansı hakkında yeni bilgiler ortaya çıkarken, bir yandan da pandemi kaynaklı üretim sıkıntıları yaşanmaya devam ediyor.

Her yıl Eylül ayında yeni telefonlarını tanıtan Apple, geçtiğimiz sene iPhone 12 serisinin tanıtımını ertelemişti. Üretimdeki sıkıntılardan dolayı böyle bir karar alan şirket, kullanıcıları uzun süre bekletmemek adına tanıtımı Ekim ayında gerçekleştirdi. Bu durum akıllara “bu sene de erteleme olur mu?” sorusunu getiriyor. Ancak son gelen haberler bu sene erteleme olmayacağı yönünde.

İPHONE 13 EYLÜL AYINDA GELİYOR!

Gelen raporlara göre aralarında TSMC‘nin de bulunduğu bir çok tedarikçi, iPhone 13 serisinin üretimi için çalışmalara başlamış durumda. Bu raporlar, Apple‘ın devam eden pandemi ve çip sıkıntısına rağmen yeni telefonlarını bu yıl planlanan sürede tanıtacağını gösteriyor.

Bir başka bilgi ise telefonun ekran tedarikinden sorumlu olan Samsung ve LG‘den. iPhone 13 serisi için AMOLED paneller üretmekle sorumlu olan bu iki şirket, gelen bilgilere göre ekranlar için üretime başladı. Bu haber telefonun Eylül ayında tanıtılacağı iddialarını güçlendiriyor.

Stok konusunda da kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmak istemeyen şirket, LG‘den 50, Samsung‘dan ise 70-80 milyon adet ekran alacak. Tedarikte sorun yaşanmasını istemeyen şirket, kısa süre önce yaptığı duyuruda “üretim için gerekli olan bileşenlerin güvenliğini sağlamak ve başka bir ertelemenin önüne geçmek için ellerinden geleni yaptıklarını" açıklamıştı.

Dev akıllı telefon üreticisi için yolun sonu!

 

Bir akıllı telefon üreticisi daha Türkiye'de

 

Sony kullanıcı sayısını artırmak istiyor