TEKNOLOJİGÜNDEM.COM-DIŞ HABERLER SERVİSİ

iPhone, Air-pods, iPod, Apple Watch ve MacBook Air, teknoloji denizindeki büyük yolcular Steve Jobs, Jonathan Ive ve Tim Cook'un Apple mührü altındaki harika icatları. Ancak kısa süre önce CEO'su Tim Cook, bir başka yenilikçi ürünü listeye ekledi.

5 Haziran'da Apple'ın tarihinin en sıra dışı ürününü tanıtması bekleniyor. Kayak gözlüğüne benzeyen yeni ürünün fiyatı ise 3 bin dolar olarak öngörülüyor.

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, VR ile gerçek dünya arasındaki geçişi fiziksel bir kadranla sağlayacak

Kullanıcılar fiziksel bir kadran kullanarak sanal gerçeklik ortamından gerçek dünyaya geçiş yapabilecek.

The Information'ın aktardığı bilgilere göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, kullanıcıların fiziksel bir kadran kullanarak sanal gerçeklik ortamından gerçek dünyaya geçiş yapmasını sağlayacak. Ayrıca cihazı kafanıza yerleştirken etrafınızdakileri daha iyi görebilmeniz için renkli geçiş (passthrough) özelliği sunulması bekleniyor.

Söz konusu fiziksel kadran, Apple Watch'da gördüğümüz Ana ekran düğmesi işlevini yerine getiren Digital Crown benzeri bir yapıya sahip olabilir. Aynı şekilde Digital Crown mekanizması AirPods Max'de de yer alıyor.

Aktarılan bilgilere göre, Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü kemer şeklinde harici bir pil paketine de sahip. Bu sayede karma gerçeklik gözlüğünün daha hafif hale getirilmesi sağlanıyor. Güç kablosu ise tıpkı MagSafe teknolojisinde olduğu gibi başlığa magnetik olarak bağlanıyor. Bunun yanı sıra Apple başlığa entegre pilleri de test etmeye devam ediyor.

Apple'dan Türkiye'deki ürünlerine zam

 

Apple'ın kurucusunun yapay zeka korkusu

 

Apple'ın satışları beklentilerin üzerine çıktı

 

Apple, Bitcoin ‘white paper’ını bilgisayarlarından kaldırdı

 

Apple’dan hacker uyarısı! Telefonunuz ele geçirilebilir