Yeni Battle Royale oyununu kullanıcılara sunan Call of Duty, PUBG Mobile yayıncısı Tencent ile beraber çalışıyor. Kısa süre içinde milyonlarca indirilen Call of Duty: Mobile beklenenin üstünde bir başarıya imza attı. Ancak ne yazık ki CoD Mobile en sevilen oyunlar arasında yer alan PUBG Mobile gibi hilecilerle mücadele ediyor.

Call of Duty: Mobile üzerinden yapılan hileler

Tencent Games ve Activison beraberliğinden doğan Call of Duty: Mobile, oyunseverler tarafından her ne kadar çok sevilmiş olsa da ne yazık ki oyunun tadını kaçıran hileler ile gündeme gelmeye başladı. Çok oyunculu neredeyse her oyunda yapılan hileler maalesef ki CoD Mobile içinde de yapılıyor. Söz konusu hilelere bakıldığında, nişan hilesi, duvarın arkasını görme hilesi ve harita hilesi olduklarını görüyoruz.

Aimbot hilesi, bildiğimiz nişan hilesi diyebiliriz. Bu hile sayesinde nişan almanıza gerek kalmadan rakiplerinizi vurabileceğiniz anlamına geliyor. Wallhacks ise duvarların ardında gizlenen rakiplerinizi görmenizi sağlayan ve PC oyunlarında da sık sık karşılaştığımız en popüler hileler arasında yer alıyor.  Radar ise haritaların hacklenmesi üzerine odaklanan bir hile. Bu hileyi kullandığınızda haritanın neresinde düşmanınızın olduğunu açık bir şekilde görebiliyorsunuz.

Hilelerin artmasına karşın Call of Duty: Mobile tarafından nasıl bir hamle gelecek bilmiyoruz ancak, oyuncuların şimdiden yapılan hilelerden canı sıkılmış duruyor. Umuyoruz ki bu hileleri engellemek için geliştirilen adımlar faydalı olur. (Shiftdelete)