1 Ekim’de Android ve iOS cihazlar için ücretsiz olarak yayınlanan yeni oyun Call of Duty Mobile ilk üç günde 35 milyondan fazla indirilerek 100‘den fazla ülkede 1 numaralı iOS uygulaması olmayı başarmıştı. Bugün ise ilk kullanılabilir haftasındaki indirme rakamları açıklandı.

İstatistiksel analiz firması Sensor Tower, Call of Duty Mobile’ın ilk kullanılabilir haftasında dünya genelinde 100 milyondan fazla indirildiğini açıkladı. Yani bu da yeni oyunun, PUBG Mobile ve Fortnite’i yenerek ilk haftasında en çok indirilen oyun olduğu anlamına geliyor.

En fazla iOS tarafında indirilen oyunun, toplam iOS indirme oranı yüzde 55.7 olarak yaklaşık 56.9 milyon kez iOS cihazlara indirildiği paylaşılan raporda yer aldı. Android tarafında ise yüzde 44.3’lük bir oranla 45.3 milyon tekil indirme bulunuyor.

Oyunun en fazla indirme aldığı ülkeler ve oranları ise sırasıyla, ABD 17.3 milyon indirme ve toplam indirme sayısının yüzde 16.9’u, Hindistan 13.7 milyon indirme ve toplam indirme sayısının yüzde 13.4’ü, son olarak Brezilya 7.1 milyon indirme ve toplam indirme sayısının yüzde 7’si olarak açıklandı.

Oyun içerisinde en büyük harcamaları yapan kullanıcılar da ABD’den çıktı. Şu ana kadar ABD’den toplam 7.6 milyon dolar gelir elde edildi. Analistlere göre, Call of Duty Mobile için yapılan harcamalar da PUBG ve Fortnite’ı geride bıraktı. CoD Mobile daha ilk haftasında büyük gelirlere imza attı.