Tesla ve SpaceX CEO’sunun başı şu sıralar Twitter ile dertte. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolar teklifte bulunan Musk, satın alma sürecini bot hesaplar konusunda platformun şeffaf olmadığını iddia ederek durdurmuştu. Twitter bu süreçte değer kaybetmiş ve bunun üzerine de Musk’a dava açmıştı.

Taraflar kozlarını mahkemede paylaşmak için beklerken Musk da davayı kaybetmesi halinde hazırlıklar yapmaya başlamış görünüyor. Tesla CEO’su, davayı kaybetmesi halinde nakit ihtiyacını karşılamak için 6,9 milyar dolar değerinde hisse satarak gündeme otururken Twitter’da da meraklı soruların hedefindeydi.

Bir kullanıcının “Kendi sosyal platformunuzu oluşturmayı düşündünüz mü?” sorusuna cevap olarak Musk, x.com sitesini yazdı. Musk’ın işaret ettiği sayfaya tıklandığında sadece küçük bir x harfi çıkıyor.

Musk’ın belirttiği x.com, aslında 2017’den beri şu anki halinde. X.com, 2000 yılında PayPal ödeme sistemi geliştiricisi Continuity ile birleşti. Musk sonunda PayPal’ı kurdu ve CEO pozisyonunu üstlendi.

SpaceX’in kurucusu, X.com’u PayPal’dan duygusal değeri olduğunu belirterek geri aldığını paylaşmıştı.

Musk, Twitter ile sorunlar yaşarken kendi platformunu kurmak isteyebilir. Bunun için de şu anda seneler önce aldığı siteyi işaret ediyor.

Musk, Twitter'ı satın almak için tek şartını açıkladı!

 

Elon Musk'tan Twitter'a dolandırıcılık suçlaması

 

Musk neden uzaya uydu fırlatıyor?