Disney’in The Mandalorian’ı tarafından popüler hale getirilenler gibi sanal prodüksiyonların ortaya çıkması, ekran devlerine devasa ekranları için yeni bir niş kazandırdı. Bir film prodüksiyon koluna sahip olan Sony, çekimler için arka plan sağlamak için modüler kristal LED’lerini zaten kullanıyor. Şimdi, Samsung, büyük Koreli film ve TV şovu yapımcısı CJ ENM ile yeni bir ortaklık yoluyla harekete geçiyor.

Anlaşma ile, Samsung’un The Wall olarak bilinen devasa MicroLED TV’lerini bu yıl içinde Gyeonggi Eyaleti, Paju’da açılacak stüdyonun sanal üretim tesisine sağlayacak. CJ ENM daha önce Fortnite yapımcısı Epic Games ile, The Mandalorian’ın dijital arka planını da sağlayan Unreal Engine oyun motorunu gelecekteki projeler için kullanmak üzere bir anlaşma yapmıştı.

Teknik, bilgisayar tarafından oluşturulan arka planlar oluşturmak ve kontrol etmek için LED aşamalarının, oyun motorlarının ve VR’nin kullanılmasını içeriyor. Şu anda, büyük yatırım araçları gişe rekorları kıran çekimler için sınırlandı, ancak endüstrinin içindekiler, bunun değişebileceğine inanıyor. Sonuç olarak, Göteborg Film Festivali tarafından hazırlanan bir endüstri raporuna göre, sanal prodüksiyonun beş yıl içinde film yapımında norm haline gelmesi bekleniyor.

Samsung, en yeni ekranlarının HDR 10+ desteği ve 23.976Hz, 29.97Hz ve 59.94Hz gibi optimize edilmiş kare hızları sayesinde gelişmiş görseller sunacağını söylüyor. Şirket, CJ ENM’nin 20 metre çapında ve yedi metre veya daha fazla yüksekliğindeki yeni kompleksine oval şekilli bir ana ekran kuracak. Samsung, devasa ekranının 1.000 inçten büyük olduğunu ve 16K’ya kadar yüksek çözünürlüklü içeriği desteklediğini söylüyor.

Uzayda çekilecek ilk filmin çekim tarihi belli oldu

 

Yapay zekalı robot o filmde başrol oynayacak