Hanzade Doğan Boyner, hepsiburada’nın ana sponsorluğunda Soysal tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan ve perakende sektörünün en büyük buluşması olan Perakende Günleri’nin ilk gününde bir konuşma yaptı. Boyner, “Hepsiburada’yı perakendenin kaldıracı, bir tamamlayıcısı olarak görüyoruz. Pazaryeri ile perakende sektörü için birleştirici dönüşüm sağlayan bir iş modeli sunuyoruz” dedi. 

"hepsiburada’yı perakendenin kaldıracı, bir tamamlayıcısı olarak görüyoruz"

Hepsiburada’nın hem Türkiye’nin hem de bölgenin en büyük e-ticaret operasyonu olduğunu belirten Doğan Boyner şunları söyledi:

“Ayda 60 milyon kez ziyaret edilen ve müşterilerin 3 milyondan fazla tekil ürüne ulaşabildiği hepsiburada’yı perakende sektöründen ayrı konumlandırmıyoruz. Tam tersine hepsiburada’yı perakendenin kaldıracı, bir tamamlayıcısı olarak görüyoruz. Markalar bizi sadece bir online satış kanalı olarak değil aynı zamanda müşterileri ile etkin iletişim sağlayabilecekleri, dijital dönüşümü birlikte gerçekleştirebilecekleri bir kanal olarak görebilirler. Platformumuzu müşterilerin ve markaların hayatını kolaylaştıran bir oyuncu ve sektör için değer yaratan fırsat alanı olarak konumlandırdık.”

7000’den fazla marka ve işletme Pazaryeri’nde

Dijitalleşme konusunun büyük bir potansiyel taşıdığını ve Türkiye ekonomisinin önüne yeni fırsatlar çıkaracağını ifade eden Hanzade Doğan Boyner, hepsiburada olarak teknoloji ve alt yapı yatırımları ile dijital dönüşümle ilgili birçok konuyu çözdüklerini belirtti. Doğan Boyner sözlerini şöyle sürdürdü: “2015 yılında, sektörümüzde sinerji yarattığını düşündüğümüz Pazaryeri’ni hayata geçirdik. Perakende sektörü için birleştirici dönüşüm sağlayan bir iş modeli olarak kurguladığımız Pazaryeri’nde bugün 7000’den fazla markayı ve işletmeyi, milyonlarca potansiyel müşteri ile buluşturuyoruz.”

Pazaryeri ile markaların dijital platformda kendilerini en iyi şekilde konumlandırmalarına yardımcı olduklarını söyleyen Hanzade Doğan Boyner, bunun için hepsiburada'nın tüm kabiliyetlerini markaların hizmetine sunduklarını ifade etti. 

“Kendimize ait kargo ve ödeme şirketimiz de var” 

Hanzade Doğan Boyner e-ticaret ekosistemini büyüten son dönemdeki yatırımlarını da paylaşarak şunları söyledi:

“100 bin metrekare büyüklüğünde akıllı operasyon merkezimizi 2015 yılında hayata geçirdik. Operasyon merkezimizde, 1.2 milyon adet ürün depolanmış durumda. ‘Hepsiexpress’ adındaki yeni bir hizmete daha başlıyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak amacıyla esnek teknoloji ve operasyon modeliyle eve teslimat şirketimizi kurduk. Platformlarımızla uyumlu çalışan, ödemleri kolaylaştıran ‘Hepsipay’ adlı yeni nesil güvenli ödeme çözümümüzü de bu yıl hizmete sunduk.”

Hepsiburada olarak sürekli yenilikler yaptıklarını belirten Hanzade Doğan Boyner, “Müşteri beklentileri ile yeni nesil teknolojiler perakende sektörünü değiştirmeye devam edecek ve hiçbirimiz bu dönüşüme seyirci kalamayız” diye konuştu.