Apple, iPhone 13 serisini birkaç ay içinde tanıtmaya hazırlanıyorken, iPhone 14 hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Daha önceki sızıntılara göre iPhone 13 serisinde yalnızca pro takısına sahip modelde 120Hz ekran yenileme hızına ek olarak LTPO OLED ekranın bulunacağı söylenmişti.

İşte bu detayın ortaya çıkmasıyla beraber iPhone 14 serisinde tüm modellerinde böyle güçlü bir ekranın kullanılacağı söylendi. iPhone 14 ailesinin çıkış tarihi 2022 tarihinin son ayları olacak ancak yine de elimize bazı bilgiler ulaşıyor. Bunlardan bir diğeri de söz konusu ekranların LG tarafından üretilecek olması.

Söylenene göre Apple, 2022 yılında tanıtacağı telefonlarında çentikten vazgeçecek. Bunun yerine bir ekran deliği ile bizleri karşılayacak olan Apple, Samsung'un ekran deliğine benzer bir tasarımı tercih edecek deniyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre bu şekilde bir tasarımı tercih edecek olan Apple dikkat çeken bir iPhone'a imza atacak.

Eğer bu iddia gerçekse Apple radikal bir değişiklik yapmış olacak. Tom's Guide ise yaptığı bir sızıntı ile iPhone 14'ün 4nm çiplerle geleceğini duyurmuştu. Apple'ın çip tedarikçisi TSMC'nin bu yıl yeni nesil 4nm çiplerinde üretime başlamaya hazırlandığı bildiriliyor ve bu da gelecekteki iPhone'lar, iPad'ler ve Apple'ın M1 işlemcisiyle çalışan Mac'ler için önemli performans kazanımları umudunu artırıyor.

Yeni iPhone 13'ün fiyat listesi sızdı

 

Yeni iPhone 13'ün en net görüntüsü sızdı