Elon Musk 528 milyon dolar karşılığı 583 bin 611 Tesla Inc. hissesi daha sattı ve böylelikle elektrikli oto üreticisindeki payının yüzde 10’unu satma yolundaki taahhüdünü yerine getirmede yolun dörtte üçünden daha fazlasını aldı.

Tesla CEO’su Musk, Kasım ayında Twitter takipçilerine şirketteki payının yüzde 10’unu satıp satmamayı sorduğu anketten bu yana hisse satışında bulunuyor. Musk daha önce yaptığı açıklamada, yıl sonuna doğru opsiyonların önemli bölümünü kullanacağını kaydetmiş ve bu konuda bir işlem planı hazırlamıştı.

Düzenleyici kuruluşa yapılan açıklamaların gösterdiği üzere, milyarder iş insanı şimdiye dek yaklaşık 14,1 milyar dolar karşılığı 13,5 milyon civarında hisse sattı.

Musk’ın taahhüdünü yerine getirebilmek için, kullanılabilir opsiyonlar hesaba katılmadan, toplam 17 milyon hisse satması gerekiyor.

Tesla hisse senetleri, Musk’ın katılımcıların çoğunluğunun “evet” yanıtını verdiği Twitter anketinden hemen önce, 4 Kasım’da zirve yaptıktan sonra yüzde 24 değer kaybetti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre dünyanın en zengin kişisi konumundaki Musk, 244,9 milyar dolar servete sahip. 50 yaşındaki Musk, Pazar günü yaptığı açıklamada, bu yıl 11 milyar dolardan fazla vergi ödeyeceğini duyurdu.

Elon Musk: İşimi bırakmayı düşünüyorum

 

Elon Musk'tan 680 liralık düdük

 

Elon Musk Tesla hisselerini satacak