8.1 güncellemesinin sunduğu en heyecan verici yenilik Sanhok'a geldi; baştan aşağı daha iyi görünecek, oyun performansı artırıldı ve daha dengeli bir oynanış sunacak.

Tasarımcıların yenilenmiş Sanhok için yorumları ise şu şekilde:

'Sanhok’un son birkaç yıldır en göze çarpan denge sorunlarından bazılarını ele alırken, yeşillenmiş bir cennet gibi hissettirmesini istedik. Ortaya koyduğumuz şeyden mutluyuz ve umarız siz de öyle olursunuz.'

Sanhok Sezon 8: Temel alan değişiklikleri

1-Bootcamp

Pubg 8.1 Bootcamp

Bootcamp tamamen yenilendi. Bölgedeki gerçekçi çatışma hissiyatında oldukça artış var. Haritanın en aktif iniş yeri olarak kalması sağlanmış diyebiliriz. Uzun menzilli çatışmalar için bol miktarda görüş alanı olduğu gibi, oyuncuların rakiplerine doğru ilerlemesi için çok fazla siper de var. Agresif yakın mesafeli çatışmalar için de yeraltı alanları eklenmiş durumda. Genel olarak, değişikliklerin, oyuncuların sıcak iniş noktasından beklentisini, riskli oynayış tarzı ile karşıladığını ve herkese, farklı durumlara en iyi şekilde adapte olmak adına daha fazla seçenek sunduğunu düşünüyoruz.

2-Quarry

Pubg 8.1 Quarry

Quarry’nin eski versiyonu sevilen bir bölge idi ancak bir çok dengesiz çatışmaya sahne oluyordu.Kendilerini bu bölgede bulanlar artık eğlenceli ve adil çatışma ortamı bulabilecekler. Taş bloklar  yüksek zemine sahip rakiplere karşı daha iyi koruma sağlıyor ve eskisinden daha büyük. Oyunculara etraftan dolaşmak zorunda kalmadan daha fazla geçiş seçeneği sunmak adına bazı tehlikeli halat köprüler eklenmiş. Sonuç olarak, Quarry artık uzun mesafeli çatışmalar ve geleneksel olmayan mücadeleler isteyen oyuncular için anlamlı bir bölge olabilir.

3-Airfield (Eskiden; Mongnai)

Pubg 8.1 Airfield (Önceden; Mongnai)

Kuzeydoğudaki çiftlik alanını yeni bir Havaalanı ile değiştirildi. Çiftlik, hiçbir zaman oyunculardan beklenen ilgiyi görmemişti, bu yüzden oyuncuların adanın bu kısmına atlaması için bazı teşvik noktaları eklenmiş durumda. En önemli teşvik, belki de artık Havaalanında Motorlu planör belirme şansı olması! Burası Sanhok’ta bunu bulabileceğiniz tek yer.

4-Getaway (Eskiden; Docks)

Pubg 8.1 Getaway (Önceden; Docks)

Eski Docks eğlenceliydi o kadar uzak bir atlama yeri için, genellikle düşük ganimete sahipti. Yerine, ganimet dolu bir tatil beldesi olan Getaway’i getirilmiş. Havuz kenarındaki barlar, ahşap platform, Sanhok’un en meşhur dans kulübü ve bol miktarda neon tabela... Neden orada olduğunuzu size unutturmasına izin vermeyin.

5-Ruins

Pubg-8.1 Ruins

Harabelerin yapısı oyuncular tarafından her zaman tartışma konusuydu, onu çevreleyen alanlarda uygun ekipmanı olmadan ilerleyenler için ciddi bir dezavantaj oluşturuyordu. Ruins, hazinelerine baskın yapmaya istekli olanlar için bolca ganimet ile dolu. Labirentli ve ölümcül bir iniş noktası haline getirmek için yeniden düzenmiş.

Yeni Özellik: Ganimet Kamyonu

Pubg 8.1 Ganimet Kamyonu

Ganimet Kamyonu, oyunculara riskli de olsa ek bir teçhizat toplama imkanı veren yepyeni bir özelliktir. Kamyonlar adanın etrafındaki birkaç garajdan birinde belirir, yol boyunca ilerler ve oyuncuların saldırmaları için imkan tanır. Bu kamyonlar hasar gördükçe, bazı ganimetleri düşürürler ve yollarına devam ederler. Kamyonu yok edecek kadar ısrarcı oyuncular, eklentileri eklenmiş özel kozmetikli silahlar dahil olmak üzere, siz ve takımınız için daha büyük bir silah ve teçhizat hazinesi ile ödüllendirilecektir. Bu hareket eden devlere saldırırken dikkatli olun, çok fazla hasar alabilirler ve onlara saldırmak kesinlikle dikkat çekecektir.