Pandemiye rağmen üretim ve inovasyon hızından hiçbir şey kaybetmeyen Türkiye’deki yerli ve yabancı teknoloji şirketleri, bu stresli süreçte istihdamın kapılarını ardına kadar açtı. İhtiyaç duyulan personelin büyük kısmı uzaktan çalışacak. Tesislerde ya da yönetim birimlerinde görev alacak kişiler için de tüm hijyen şartları sağlandı. Ortak hedef, en yüksek katma değerli üretimle ülkenin büyümesini hızlandırmak.

GENÇLER İÇİN FIRSAT

Turkcell: Dijital pazarlama uzmanı, arama motoru optimizasyonu uzmanı, veri analisti, ürün yöneticisi alanlarında işe alımlar yapıyor. Şirketin ayrıca GNÇYTNK adlı genç istihdam programı da var. Burada elemeyi geçenler, teknoloji ve şebeke yönetiminden dijital servislere, satış ve pazarlamadan tedarik zincirine, insan kaynakları ve hukuktan finansa kadar pek çok birimde çalışma fırsatı yakalayacak. kariyerim.turkcell.com.tr’den başvurular yapılıyor. Microsoft: Satış ve teknik ekipleri için farklı rol seviyelerinde işe alımlar gerçekleştiriyor. İlgilenenler, Microsoft kariyer sitesi ve LinkedIn üzerinden başvuruda bulunabilir.

Apsiyon: Ar-Ge ve insan kaynakları departmanlarına 40 kişi alacak. Başvurular LinkedIn’den ve [email protected]’dan yapılıyor.

identify: Uzaktan müşteri edinimi alanında çözüm geliştiren teknoloji şirketi, 20 kişiyi daha işe alacak. Şirket ayrıca kurumlara özel olarak başlattığı akademi programları ile bilişim sektörüne yine bu yıl 1000 kişiyi kazandırmayı planlıyor. Başvuru identify.com.tr’den.

Rasyotek: Dijital dönüşüm firmasında, 50 kişilik boş kadro bulunuyor. rasyonet.com.tr/insankaynakları adresinden başvurulabilir.

REM People: Dijital perakende deneyimi şirketi, bu yıl 80 kişiyi bünyesine katacak. Başvuru, rempeople.com’dan yapılabilir.

VERİ YÖNETİMİ UZMANI

AssisTT: Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi Assistt, 3500 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Duyurular, AssisTT Kariyerim web sitesinde (assisttkariyerim.com) ve LinkedIn, Kariyer.net üzerinden yayınlanıyor.

Teknosa: Teknoloji perakendecisi Teknosa, 500 kişiyi daha bünyesine katacak. Bilgi teknolojileri, planlama, satın alma, veri yönetimi, e-ticaret pozisyonları ve operasyon yönetimi işe alımlarda ön plana çıkıyor. Başvurular kariyer.net, LinkedIn ve secretcv’den yapılabiliyor.