WhatsApp'ın gizlilik koşullarını değiştireceğini açıklaması sonrası popülaritesini artıran ve artan kullanıcı sayısına yönelik yeni özelliklerle platformunu geliştiren Telegram'ın kurucu CEO'su Pavel Durov, anlık mesajlaşma uygulamasının yakın zamanda uygun fiyatlı bir abonelik paketini kullanıma açacağını duyurdu. Söz konusu abonelik paketinin, kullanıcıların reklamları devre dışı bırakmasını mümkün kılacağı kaydedildi.

Aksam.com.tr'nin Beebom'dan aktardığı habere göre; Durov, konuya ilişkin duyuruyu resmi Telegram kanalı üzerinden yaptı. Binden fazla abonesi bulunan büyük kanallara sahip kullanıcıların yeni bir abonelik paketi aracılığıyla yakında reklamları devre dışı bırakabileceğine işaret eden platform CEO'su; bu sayede kullanıcıların, kanallarında reklam bombardımanına maruz kalmadan uygulamanın geliştirilmesini doğrudan finansal olarak destekleyebileceğinin de altını çizdi.

Paylaşılan diğer bilgilere göre; yeni özellik, herhangi bir kullanıcının Telegram'daki reklamları devre dışı bırakmasını mümkün kılan uygun fiyatlı bir abonelik paketi formunda gelecek. Bazı kanal sahipleri, aylık veya yıllık abonelik ücreti ödeyerek reklamları kanallarındaki tüm kullanıcılar için de kapatabilecek.

TELEGRAM, PAKET SEÇENEKLERİ İÇİN EKONOMİK KOŞULLARI DEĞERLENDİRİYOR

Diğer yandan; Durov, Telegram'ın şimdiden uygun fiyatlı abonelik hizmeti üzerinde çalışmaya başladığını dile getirdi. Bu nedenle paketin, gelecek ay kullanıma açılabileceği tahmin edildi. Şirketin, güncel olarak paket seçenekleri için ekonomik koşulları değerlendirdiği belirtildi. Değerlendirme aşamasının ardından paketin kullanıma sunulacağının da altı çizildi.

Pegasus, Filistinli aktivistlerin cep telefonlarını da hack'lemiş

 

WhatsApp'aTopluluklar özelliği geliyor

 

Belediyelere ceza yolda: Kişisel verileri ihlal ediyorlar!