Yandex’in Sloy isimli uygulaması – Rusça’da katman anlamına geliyor – artırılmış gerçeklik efektleri ve arka plan müzikleri ile 90 saniye uzunluğunda videolar oluşturabilmenizi sağlıyor. Uygulama şu anda oldukça kısıtlı bir kitleye sunuldu.

TikTok rakibi Yandex Sloy giysileri tanımlayabiliyor
Şu anda sadece Rusya’daki iOS kullanıcılarının erişebildiği Sloy’un önümüzdeki yılın başında dünya genelinde Android ve iOS cihazlar için kullanıma sunulacağı belirtildi. TikTok’a kıyasla en büyük farkı ise yapay zeka sayesinde giydiğiniz kıyafetleri tanıma ve etiketleme imkanı sunuyor olması.

Etikete tıklayarak benzer kıyafet veya stillerin yer aldığı videolara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede sadece eğlenceli içerikler üretmekle kalmayan uygulama moda tasarımcıları ve giyim mağazaları arasındaki ortaklıklar için harika fırsatlar sunacak gibi görünüyor.

Uygulamanın giysi tanıma özelliği için yapay zekayı Yandex geliştirirken, AR filtreleri Rusya merkezli başka bir şirket olan Banuba tarafından hazırlanıyor. Yandex bu uygulama ile genç moda ve stil meraklılarını hedeflediğini belirtti.