Apple Inc, 14 Eylül'de özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Çoğu endüstri gözlemcisi, bu etkinlikte şirketin amiral gemisi iPhone'larının yeni bir serisini tanıtacağını belirtti.

2013'ten bu yana Apple, her Eylül ayında düzenli bir şekilde yeni iPhone'lar açıkladı. Geçen yıl 5G bağlantılı yeniden tasarlanmış bir iPhone'u piyasaya süren teknoloji devinin bu yıl radikal değişiklikler yapması beklenmiyor, çoğu analist telefonun işlemci ve kamera sisteminde küçük teknik güncellemelere işaret ediyor.

JPMorgan analisti Samik Chatterjee bir notta, "5G'de yükseltme oranları 2021'de zirve yaptı, yükseltme oranlarının ılımlı olmasını bekliyoruz, ancak yine de 2022'de yüksek hacimler bekliyoruz." dedi.

Bir Bloomberg haberine göre, yeni akıllı telefon serisinin Portre modu özelliğini videoya genişletmesi ve ayrıca daha yüksek kaliteli video kayıt formatına sahip olması bekleniyor. Portre modu, arka planı bulanıklaştırırken yüzlere odaklanmak için telefonun derinlik sensörünü kullanıyor ve amatör fotoğrafçıların yüksek kaliteli fotoğraflar çekmesine olanak tanıyor.

Almanya, Apple’dan iPhone’lar için 7 yıllık güncelleme garantisi istiyor

Emniyetten "Instagram" uyarısı! Bu mesaja dikkat