Apple şimdi de iOS 14.4.2 altındaki sürümlerin imzasını kapatarak geri dönüşleri iptal etti.Apple’ın eski sürümlere dönüşe izin vermemesine yıllardır aşinayız. Bunun nedeni ise kullanıcıların hem güncel sürümde kalmasını sağlamak, hem de olası risklere karşı daha güvende tutmak.

iOS 14.4.2 altındaki sürümlere artık geri dönüş yok
Apple, geçtiğimiz ay iOS 14.4.2 sürümünü yayınlamıştı. Çeşitli hataları ele alan bu güncelleme, aynı zamanda güvenlik konusunda da hassas sorunları ortadan kaldırıyordu. Ancak bu sürümü cihazlarınıza yüklediyseniz, artık geriye dönüşün olmadığını belirtelim. Zira Apple, iOS 14.4.1‘in imzasını kapatarak eski sürüme dönmeyi tamamen engelledi.

Normal şartlarda iPhone kullanıcıları eski sürümlere dönmeyi çok tercih etmezler. Ancak ‘Jailbreak’ gibi işlerle uğraşan kişiler, bu gelişmelerden pek de hoşlanmaz. Çünkü telefonlarını özgürleştirmek isteyen kullanıcılar, genelde son sürümden bir önceki yazılıma dönerek çeşitli denemeler yapar. Ancak iOS 14.4.1’e dönüşler iptal olduğu için, Jailbreak yapmak isteyen kişilerin bir sonraki sürümü beklemesi gerekecektir.

iOS 14.5 Beta 6 Çıktı
Geçtiğimiz günlerde Apple, testlerini gerçekleştirdiği iOS 14.5’in Beta 6 sürümünü yayınlamıştı. Siri için yeni özelleştirmeler sunan şirket, aynı zamanda bazı telefonları için de pil kalibrasyonu özelliğini geliştirdi. Artık yeni güncellemesinde finale yaklaşan Apple, önümüzdeki haftalarda merakla beklenen iOS 14.5 sürümünü kararlı olarak piyasaya sürecek.

Dünyanın en değerli markası Apple 45 yaşında

 

Apple'ın radikal kararına ceza yağdı!