CES 2019 kapsamında ziyaretçilerin beğenisine sunulan katlanabilir TV, gelen resmi açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreği satışa sunulacak. LG'nin tanıttığı OLED TV R’ın hedef kitlesi biraz farklı.

Ev dekorasyonuna fazlasıyla önem gösteren tüketiciler bazen sadelikten yana hakkını kullanabiliyor. LG ise ev düzeninde bu derdi ortadan kaldırmak adına teknolojilerini gerektiği zaman ortaya çıkarma seçeneğini sunuyor tüketicilere.

Açıkçası katlanabilir telefonlar gündemdeyken katlanabilir TV teknolojisi hiç aklımıza gelmemişti. Bu yüzden LG bize güzel bir sürpriz yaptı diyebiliriz.

OLED TV R, 100-watt Dolby Atmos hoparlörlere sahip. Bu hoparlar sayesinde film keyfi bir adım daha üste taşınacak.

Peki katlanabilir ekran ileride sıkıntı çıkarmaz mı? LG markasının iddialarına göre OLED TV R 50 bin kere sorunsuz şekilde katlanabiliyor. 4K OLED ekranlarıyla eşit kaliteye sahip olan TV, ayrıca ikinci nesil Alpha 2 işlemcilerden gücünü alıyor. Ortaya çıkan görüntü kalitesini hayal bile edemezsiniz demek pek yanlış olmazdı.

HomeKit ve AirPlay 2 desteği sunan OLED TV R'ın henüz satış fiyatı resmi olarak açıklanmış değil. Yukarıdan sizler için çektiğimiz OLED TV R videosuna ulaşabilirsiniz. (Teknolojioku/ Ünsal Sarıtoprak)