Türkiye’nin ilk youtube partneri Muse Network, Türkiye’de kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan ve büyük bir ekonomi haline dönüşen espor platformuna iddialı bir giriş yaptı.

Şirketin sahipleri Serdar Ekrem Şirin ve Murat Tayhan, Türkiye’de ligi olan tek bilgisiyar oyunu Leage of Legends’ın Türkiye’de bulunan 8 profesyonel takımından birini aldı.

“Team Galakticos” adını verdikleri takım için bir hayli iddialı olan Şirin ve Tayhan “Transferler ve takımın kültürünü oluşturmak için aylarca stratejiler üstüne çalıştık. Çok dinamik ve başarılı bir ekip kurduk. Şuana kadar yaptığımız maçlar da bize bunu gösteriyor. Bu oyun dünyada çok popüler ve ilgi sürekli artıyor. Türkiye’de de hızla gelişen ve büyüyen bir alan.” diyor.

Ekim ayındaki dünya finalini, sadece internette 43 milyon kişinin izlediğini belirten Muse Network’ün Ceo’su Serdar Ekrem Şirin “Artık, bir çok ülkede Tv kanalları, tüm maçları yayınlıyor. Yakın zamanda Türkiye’de başlayacak yayınlar. Çok önemli medya kuruluşlarının adı geçiyor.” dedi.