Apple’ın 20 Nisan tarihinde Spring Loaded lansmanında duyurduğu AirTag, küçük bir anahtarlık tasarımı ile ilgi odağı haline geldi. Apple Find My uygulamasıyla entegrasyon içerisinde çalışacak cihaz, takip etmek istediğiniz tüm eşyalar üzerine yerleştirilebiliyor. Bu sayede çanta, cüzdan ve diğer kıymetli eşyalarınızı kolaylıkla bulmanız mümkün hale geliyor.

Apple, Spring Loaded lansmanında uzun süredir beklenen AirTags takip cihazını tanıttı. Merakla beklenen AirTag özellikleri ve Türkiye fiyatı da belli oldu.

Apple AirTag tekli ve dörtlü opsiyonlarıyla satışta

Tekli paketi 299 TL‘den satışa çıkan AirTag cihazı, dörtlü paketiyle ise 999 TL karşılığında elde edilebiliyor. Ücretsiz ve temassız teslimat seçeneğiyle ön sipariş aşamasında bulunan ürün 5 Mayıs tarihinde resmen stoklarda yer alacak.

Apple takip cihazı, nesnenin konumunu kesin olarak tespit etmek için UWB teknolojisinden yararlandı. Dilimize Ultra Geniş Bant Teknolojisi olarak geçen UWB, yer tespiti için radyo dalgaları kullanıyor.

Takılıp çıkarılabilen pil ile gelen cihaz, IP67 sertifikasına sahip. Böylece takip cihazı 15 cm ile 1 m arasındaki suya daldırıp çıkarmaya ve toza karşı koruma sağlıyor. Apple, şık taşıma aksesuarları ile gelen cihazı, aynı zamanda kişiselleştirilebilen kapaklarla satışa sunacak.

Apple, cihazın bataryasının ise 1 yıl dayanacağını açıkladı. Saat pili gibi bir pille çalışan takip cihazı bu anlamda da kullanıcısına ekstra masraf çıkarmayacak. Yine cihazın pili bitmeye yaklaştığında telefon ya da tabletiniz size uyarıda bulunacak.

Apple AirTag’in desteklediği cihazlar

“Kaybetme alışkanlığınızı kaybedecek” Apple ürünü ücretsiz teslimat sağlarken; şu cihazlar ile uyum halinde çalışıyor:

– iOS 14.5 veya daha yeni bir iOS sürümü yüklü iPhone SE, iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeli

– iPod touch (7. nesil)

– iPadOS 14.5 veya daha yeni bir iPadOS sürümü yüklü iPad Pro

– iPad (5. nesil veya daha yeni modeller)

– iPad Air 2 veya daha yeni bir iPad Air modeli

– iPad mini 4 veya daha yeni bir iPad mini modeli

AirTag teknik özellikleri
Takip çipi: UWC özellikli Apple U1

Bağlantılar: Bluetooth LE, NFC

Sensörler: İvmeölçer

Batarya: Standart batarya (1 yıllık ömür)

Ekstra özellikler: IP67 su geçirmezlik, kişiselleştirme, Siri desteği, sesli uyarı

En yüksek 5G hızına sahip ülkeler açıklandı

 

Yahoo tekrar satılıyor! Fiyatı açıklandı...

 

Alman polisi 400 bin üyeli çocuk pornosu ağını çökertti