Türkiye saati ile 21:00’da başlayacak olan etkinliğin odak noktası, ARM işlemcili Mac‘ler olacak. Mac’ler diyoruz, zira hangi ürünlerin geleceği halen netleşmedi. Bazı kaynaklar ARM işlemcili Macbook Air tanıtılacağını savunurken, bazıları ARM işlemcili 13 inç Macbook Pro’nun da bu etkinlikte çıkacağını savunuyor.

One More Thing etkinliğinde hangi ürünler tanıtılacak?

iPhone ve iPad’lerde Apple A serisi işlemciler ile ciddi bir başarı sağlayan şirket, ARM işlemcilere geçiş ile bilgisayarlarında da büyük bir avantaj hedefliyor. Hali hazırda Mac modellerinde kullanılan Intel işlemcilere kıyasla güç tüketiminin azalacağı, ancak performansın artacağı vaat ediliyor. Aynı zamanda ARM’a geçiş ile iOS uygulamalarının bu bilgisayarlarda çalışmasının önü açılmış olacak.

Apple, ARM işlemciye geçiş yapacağını ilk kez WWDC 2020 etkinliğinde duyurmuş ve yıl sonuna kadar ilk modeli piyasaya sürmeyi planladığını belirtmişti. Bu kapsamda bugün ARM Mac veya Mac’lere kesin bakılıyor.

macOS Big Sur, AirPods Studio, AirTag
Mac kullanıcılarının merakla beklediği Big Sur güncellemesinin bu akşam yayınlanması bekleniyor. En kötü ihtimalde macOS Bir Sur çıkış tarihinin duyurulması bekleniyor. Yani kullanıcılar bu konudaki sessizliğin bozulmasını istiyor.

Tabi bu etkinlikte sadece Mac’lerin tanıtılacağını söylemek pek doğru olmaz. Sızıntılara genel olarak baktığımızda yeni bir kulaklık (AirPods Studio olarak anılıyor) ve AirTag gibi çeşitli aksesuarlar gelebilecek ürünler arasında.

WhatsApp ile sosyal medyada alışveriş dönemi

 

2020'nin en iyi kameralı telefonları