Geçtiğimiz hafta ABD'li teknoloji devinin blog sitesinde kullanıcılar tarafından bildirilen aşırı ısınma problemine Apple'dan açıklama geldi.

Habertürk'ün haberine göre, marka yaptığı açıklamada aşırı ısınma problemini kabul ederek bunun üzerinde bir çalışma yapıldığını duyurdu.

MacRumors ile paylaşılan bir açıklamada Apple, telefonların olması gerekenden daha fazla ısınmasına neden olabilecek "birkaç koşul" olduğunu vurguladı; "Kurulumdan sonraki ilk birkaç gün içinde artan arka plan etkinliği, iOS 17'de 'bazı kullanıcıları etkileyen' belirtilmemiş bir hata ve 'sistemi aşırı yükleyen' bazı üçüncü taraf uygulamaları"

iPhone 15'in Pro modellerinin içinde daha hızlı A17 Pro çipi bulunuyor. Apple'a göre, ne bu ne de telefonların etrafında kullanılan titanyum malzemeler aşırı ısınmaya sebep olan unsurlar arasında yer almıyor. Markaya göre donanım sorunundan ziyade yazılım sorunu olduğu belirtildi.

Apple tarafından özellikle bahsedilen üçüncü taraf uygulamalar Instagram, Uber ve Asphalt 9: Legends olarak belirtiliyor ancak başkalarının da olabileceği konuşuluyor. Buna karşın Apple bu durumun bir yazılım güncellemesi ile düzeltilebileceğini vurgulayarak bunun üzerinde çalışmalar yapıldığını beliriyor.

Apple'dan "iPhone 15 Pro" itirafı

 

Apple'ın ürün tanıtımında bir Türk!