Microsoft Rus şirketlerin kullandığı ürünlerin aboneliklerini 30 Eylülden sonra uzatmayacağını duyurdu.

Business FM, Windows işletim sisteminin yanı sıra Microsoft'a ait diğer ürünleri kullanan şirketlerin önünde dönüşüm için son derece kısıtlı bir zaman kaldığını yazıyor.

Portala konuşan İnvitro bilişim direktörü Vladimir Fedin, posta hizmetlerini Rusya'dan bir muadile taşıyabileceklerini, ancak bazı altyapı çözümlerinin istikrarlı alternatiflerinin bulunmadığını söyledi. Fedin ayrıca bir buçuk aylık sürede yeni altyapıya geçiş yapmanın da güç olacağı fikrinde.

Podolsk ofset baskı fabrikasından Sergey Moiseyev ise ne yapacaklarını bilmediklerini belirtiyor. Moiseyev haberi bugün öğrendiklerini ve bir alternatif bulma ümidinde olduklarını söyledi.

Business FM devlet kurumlarının ve savunma sanayi işletmelerinin tamamen Rus yazılıma geçtiğini, yada geçiş sürecini tamamlamak üzere olduğuna dikkat çekiyor.

Bazı bilişm uzmanları ise Microsoft'un abonelik uzatma yasağının Office 365 gibi bulut servislerini kapsayacağı, Windows işletim sistemlerinin eskisi gibi çalışmaya devam edeceği düşüncesinde. (turkrus.com)

Microsoft'un Activision'ı satın almasında son tarih uzatıldı

Microsoft'ta yenilik: Yazı tipi değişiyor

Microsoft'un değeri rekor seviyeye çıktı