Oyunda Sanhok’taki değişiklikler dikkat çekerken, oyundaki yapı değişiklikleri de yer alıyor. İşte güncellemenin detayları:

PUBG 8.1 güncellemesi 15 Temmuz’da test sunucusunda yer almışken, 22 Temmuz’da ana sunuculara dağıtıldı. Bu güncelleme ile birlikte Sanhok adasına büyük değişiklikler oluyor. Yağma Kamyonu ile birlikte yeni bir teçhizat toplama yolu kullanıcılar için sunuluyor. Dereceli sezonun da başlangıç ateşini yakan 8.1 güncellemesi, Survivor Pass detaylarını içinde barındırıyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Sanhok, baştan aşağı yenilenmiş durumda. Adada yer alan yapıların çok daha iyi görünmesi amacıyla binaların yenilendiği güncellemenin yanında Sanhok’ta yer alan denge sorunları da halledilmiş oldu.

Adadaki geliştirmelerin yanında aslında güncellemenin en dikkat çekeci yanı Ganimet Kamyonu oldu. Ganimet Kamyonu sayesinde oyuncular riskli de olsa ek ekipmanlar toplayabiliyor.

PUBG 8.1 guncellemesi-00Kamyonlar adanın etrafında yer alan garajlardan birinde beliriyor ve yol boyunca ilerliyor. Bu kamyon oyuncular tarafından hasar görmeye başlarsa, bazı ganimetleri düşürmeye başlıyor. Eğer kamyonu yok etmeye odaklanmış bir oyuncuysanız müjdemiz var eğer kamyonu yok ederseniz, özel kozmetikli silahlar da dahil olmak üzere pek çok özel ödüle sahip olabiliyorsunuz.

Tek bir maçta toplamda 8 Ganimet Kamyonu bulunuyor ve takım arkadaşlarınızın da hayatını riske atmamak adına elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Bu kamyon şimdilik dereceli maçlarda karşımıza çıkmıyor olsa da oyuncular tarafından sevilmesine bağlı olarak dereceli maçlara da gelmesi bekleniyor.

2020’nin kasvetli havasından PUBG geliştiricileri de etkinlenmiş olacak ki Sanhok için açık hava, gün doğumu, gün batımı gibi havaları adaya ekliyor. Oyunun pek çok yeniliği getirdiği görülüyor ve bu oldukça iyi görünüyor. Oyunun güncelleme detaylarının tamamı görmek için buraya göz atabilirsiniz.