Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance ortaklığı; kurumsal alanda da global olarak rekabetçi avantajlar sağlayacak. Türk Telekom Grubu, bu işbirliği ile büyük ölçekli global şirketlere uluslararası dolaşım ve makineler arası iletişim alanında ortak teklif verebilecek. Böylelikle, Türk Telekom Grubu’nun kurumsal müşterilerine fayda sunacak birçok işbirliğinin de kapısı açılmış olacak.
 
Türk Telekom Grubu, Bridge Alliance üyeleri ile makineler arası iletişim ve nesnelerin interneti konularındaki ürün ve çözümler kapsamında da tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunabilecek. Grup böylelikle, bu konularda dünyada gelişen en yenilikçi teknoloji çözümlerini müşterileriyle buluşturma imkanına sahip olacak.
 
Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance işbirliği, 24 Kasım Salı günü, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Bridge Alliance CEO’su Eileen Tan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreninde duyuruldu.  
 
İmza töreninde konuşan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, “Bridge Alliance'ın Asya-Pasifik bölgesinin lider 36 mobil operatörünü aynı çatı altında toplayan dev bir oluşum olduğuna" dikkat çekti. Akdemir şöyle devam etti:
"Türkiye’nin en büyük entegre telekomünikasyon şirketi olarak bu dev oluşuma güç katacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bridge Alliance’a katılımımız; müşterilerimiz lehine değer yaratacak işbirliklerini hayata geçirmemiz için uygun zemini oluşturacak. Yapacağımız anlaşmalarla, uluslararası dolaşım alanında bireysel ve kurumsal müşterilerimize, üye operatörlerin mobil şebekelerinden uygun ve avantajlı koşullarda yararlanabilme imkanı sunacağız”  dedi.
Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance’ın işbirliği ile iletişimde iki bölge arasındaki sınırların ortadan kalkacağını belirten Akdemir; “Dünya üzerindeki 700 milyon müşterinin özgürce, kolay ve ekonomik iletişim imkanına erişmesinde pay ve katkı sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
Bridge Alliance CEO’su Eileen Tan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin önemli bir turistik rota olma yolundaki yükselişini ilgiyle takip ediyoruz. Üyelerimizin bulunduğu bölgelerden Türkiye’ye yapılan seyahatlerin artması, Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki ticari ilişki ve yatırımların yoğunlaşması işbirliğimizin şekillenmesinde etkili oldu. Tüm bu gelişmelerin, hem bireysel hem de kurumsal alanda giderek artan bir uluslararası dolaşım ihtiyacı doğuracağını öngördük ve bu işbirliğini hayata geçirdik. Türkiye’nin en büyük entegre telekom şirketi Türk Telekom Grubu ile işbirliğimiz bu ihtiyaç ve potansiyele cevap vermekle kalmayacak, her zaman daha iyi bir müşteri deneyimi sunma konusunda imkanlarımızı seferber edeceğimiz,  yaşayan bir platform olacak.”