Rakiplerinden geri kalmamak için yeniliklere doymayan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliğini daha duyurdu. Test aşamasında olan WhatsApp'ın yeni özelliği hayata geçtiğinde, kullanıcılar görüntülü aramalarda avatar ile katılım sağlayabilecek.

ShiftDelete'de yer alan habere göre, dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan mesajlaşma platformu WhatsApp, sınırları genişletiyor. Metin mesajının yanı sıra fotoğraf, video, belge, ses dosyası, görüntülü ve sesli arama imkanları sunan uygulama yeni bir adım atıyor. Son olarak şirket, kullanıcılarının emoji ile yapabileceklerinin sınırlarını artırıyor. WhatsApp, avatar ile görüntülü aramalarda katılım sağlamanıza izin verecek.

AVATAR SEÇENEĞİ 

Meta, Snapchat'in Bitmoji'si ve Apple'ın Memoji'sine rakip olarak Avatar'ı tanıttı. İlk olarak Facebook için duyurulmuş olan Avatarlar, sonrasında Instagram'da da ortaya çıktı. Şimdi ise bu özellik WhatsApp'a geliyor. Son yayınlanan beta güncellemesi de Avatarlar'la ilgili yeni bir özelliği gösteriyor.

Yeni özellik sayesinde kullanıcıları, görüntülü arama sırasında 'Avatar'a Geç' adlı bir seçeneğe sahip olacak. Görüşme anında da karşıdaki kişiyle Avatar aracılığıyla sohbete devam edebileceksiniz. Bu özellik, kullanıcıların arama sırasında düz kamera görüntüsü ya da profil resmi kullanmak yerine alternatif olarak Avatarlar'ı kullanabileceği anlamına geliyor.

Ekran görüntüsünde, kullanıcıların Avatar'ına geçmek için basması gereken düğme yer alıyor. Şu anda test aşamasında olan özelliğin gelmesinin bir başka nedeni de var. Kullanıcılar, Instagram ve Facebook'ta olduğu gibi grup ya da bireysel sohbetlerde Avatar çıkartmaları da gönderebilecek. Ek olarak, 'Avatarı Düzelt' seçeneğinin olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulacak. WABetaInfo özellikle ilgili bir açıklama yaptı. "Görüntülü arama ekranında, gelecekteki bir güncelleme düştüğünde hemen avatarımıza geçmemizi sağlayan yeni bir seçenek olacak."

Bunların yanı sıra, 'Avatar Editörü' adlı yeni bir bölüm olacağını da söyledi. Bu bölümde kullanıcılar, kendi avatarlarını oluşturacak veya avatarlarını özelleştirecek. Merakla beklenen WhatsApp avatar özelliğinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı hakkındaysa herhangi bir bilgi yer almıyor.

Whatsapp'ta 'rahatsız etme' dönemi

 

WhatsApp'da yanlış mesaj derdi sona eriyor!

 

WhatsApp resmi olarak tanıttı: İşte yeni özellikler...