Yahoo Hesabı Silme
 
Popüler mail ve internet servisi Yahoo'da bulunan üyeliğinizi kapatmak istiyorsanız, birkaç adımda hesabınızı silebilirsiniz.
 
Silme işlemini yalnızca Yahoo! hesabınızın tamamını ve bu hesap içinde kişiselleştirdiğiniz tüm özellikleri silmek istediğinizden emin olduğunuzda tamamlayın. Silme işlemi başlatıldıktan sonra, Yahoo! hesabınız bir daha geri kazanılamaz.
 
Yahoo hesabınızı silmek için:
 
- Yahoo hesap silme linkine https://edit.yahoo.com/config/delete_user tıklayın
 
- Linke tıkladıktan sonra şifrenizi girip, güvenlik kodunu onaylayarak hesabınızı silebilirsiniz.
 
- Sisteme giriş konusunda sorun yaşıyorsanız Parolam neden çalışmıyor? bölümünü gözden geçirin.
 
Hesabınızı sonlandırarak, Yahoo! Kimliği, Yahoo! Mail ve profil adlarına erişiminizi kaybedeceksiniz. Ayrıca Yahoo! ağındaki hesap bilgilerinizi ve ayarlarınızı da silinecektir
Bu, aşağıdaki hizmetlerdeki bütün içeriği kapsamaktadır:
 
Yahoo! Mail
Yahoo! Adres Defteri
HotJobs
GeoCities
Yahoo! Evrak Çantası
Yahoo!’m
Yahoo! Gruplar
Finans Portföyü ve Yahoo!’nun yalnızca Yahoo! Kimliği ve parolanızla erişilebilen diğer bütün alanları. Hesap silindikten sonra hesabı tekrar etkinleştiremeyeceğiniz için bütün hesabınızı silmek istediğinizden emin olun. Her zaman yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.
 
Herhangi bir birinci sınıf hizmete aboneyseniz, hesabınızı silmeden önce bu birinci sınıf hizmetleri öncelikle iptal etmenizi öneririz. Yahoo! Hesabı’nızı silmenin abone olduğunuz herhangi bir birinci sınıf hizmet için ücretlendirmeyi hemen iptal edeceği yönünde herhangi bir garanti bulunmamaktadır. Geçerli aboneliklerinizi iptal etmek için, hesabınıza ait Yahoo! Fatura Bilgileri’nize gidin ve “Hizmetlerim” sekmesini seçip her bir üyelik için “İptal” bağlantısına tıklayın.